גלית בראלי

גלית בראלי

שמי גלית בראלי והתמחותי היא בחיזוק הרחם ושיפור תפקוד איברי הבטן והאגן. היום-יום שלי מורכב ברובו מפגישות עם נשים סביב נושא הרחם – כאב, פוריות, מחזוריות, גיל המעבר. אני מטפלת, מנחה סדנאות, ומכשירה מטפלות בתחום עיסוי הבטן האגן, בשילוב עם כלים נוספים מעולמות הגוף, הנפש והרוח.

עיסוי לחיזוק הרחם הוא בעיני חוויה עמוקה ומעצימה המומלצת לכל אישה. בקליניקה שלי אני מטפלת בעיקר בנשים שרוצות להרות, בנשים הסובלות מכאבים בבטן ובאגן, בנשים לאחר ניתוחים קיסריים וניתוחי בטן שונים ובנשים בגיל המעבר.

ברפואה השמאנית, שהיא מקורה של שיטת העיסוי הבטני שממנה התחלתי את דרכי, אין הפרדה בין טיפול בגוף, בנפש וברוח, והם משולבים זה בזה באופן הרמוני וזורם. בעבודתי עם נשים אני בכוונה ובשאיפה להביא את אותה הרמוניה לתוך התהליך הטיפולי.

אני עוסקת בטיפול מתוך אהבה גדולה ואמונה ביכולתו לעזור לכל אישה לשפר את תפקוד גופה באופן טבעי. יחד עם זאת, אני בהודיה על כך שאנו חיות בעידן שבו הרפואה הקונבנציונלית יכולה לאבחן ולפתור בעיות שעד לא מזמן לא היו ניתנות לטיפול. אני תומכת באופן מלא ומכל הלב בכל החלטה ובכל בחירה, ודואגת להתאים את הטיפול לבחירות האישה (למשל, אם היא בחרה בטיפול הורמונלי, אעזור לה להפחית את תופעות הלוואי ולפנות ביתר יעילות את שיירי ההורמונים מגופה).

 

מה ואיפה למדתי?

אני אוהבת ללמוד וכמעט תמיד נמצאת בלמידה של נושא חדש. כבר יותר מעשרים שנה שאני ממשיכה בעקביות ללמוד ולחקור כל מה שקשור בגוף האדם, ובעיקר בגוף האישה. אני משתתפת בכנסים ובהשתלמויות בארץ ובחו"ל.
אלו ההסמכות המרכזיות שלמדתי ואני עושה בהן שימוש בעבודתי, עד היום:

  • לימודים לדרגת הוראה (רמה 5) בבית הספר הבינלאומי לשיטת ARVIGO מייסודה של ד"ר רוזיטה ארויגו (אנגליה וארה"ב)
  • קורס התמחות בפוריות, הריון ולידה בבית הספר הבינלאומי לשיטת ARVIGO מייסודה של ד"ר רוזיטה ארויגו (ארה"ב)
  • התמחות בעיסוי בטני לצורך שיקום לאחר ניתוחי בטן, מייסודו של מרטי ריאן (אנגליה)
  • מניפולציות ויסרליות מטעם Barral Institute
  • Hands-On Human Dissection Course של גיל האדלי (קליפורניה)
  • עיסוי רפואי – לימודי עיסוי רפואי בבית הספר מירב להכשרת מטפלים השייך לאוניברסיטה הפתוחה ולמכבי טבעי
  • נטורופתיה – מסלול ארבע- שנתי ללימודי נטורופתיה בבית הספר מירב להכשרת מטפלים השייך לאוניברסיטה הפתוחה ולמכבי טבעי – סיום בהצטיינות
  • ארומתרפיה – מסלול מקיף ללימודי ארומתרפיה בביה"ס מדיקולג' של המכללה למנהל
  • BA בכלכלה וסוציולוגיה מאוניברסיטת תל אביב

 

הסיפור שלי

את שיטת ארויגו גיליתי תוך כדי המסע האישי שלי אל ההורות. באותם ימים חילקתי את זמני בין הטיפול בעיסוי ובנטורופתיה ובין עבודתי כמובילת צוות פיתוח תכנה. קראתי על השיטה והרגשתי שאני חייבת להתנסות בה. עיסוי הבטן היה תחום שתמיד משך וריגש אותי ולכן, כשנודע לי שאין מטפלת בשיטה בארץ נסעתי ללמוד אותה אצל רוזיטה ארויגו, ולהביאה לכאן. עם חזרתי לארץ עזבתי את תחום ההיי-טק והתרכזתי כל כולי בטיפול באמצעות השיטה. עם הזמן צברתי ידע ונסיון בטכניקות טיפול נוספות מתחומי הגוף והנפש והן משתלבות יחד למארג שהוא הטיפול שלי.  מאז ועד היום אני נפעמת בכל פעם מחדש מהעוצמות של העיסוי הבטני, מהתגובות הנרגשות של הנשים בהן אני מטפלת ומהתוצאות שמצליחות גם אחרי כל השנים האלה לרגש אותי בכל פעם מחדש.

 

על רוזיטה ארויגו

רוזיטה ארויגו היא המורה הראשונה שחיברה אותי אל עולם עיסוי הרחם. היא התמחתה בתחום במשך עשרות שנים בהן עבדה בצמוד למרפאים ומיילדות, בני שבט המאיה. בסבלנות ובהתמדה היא לקטה את הידע, אספה אותו לשיטה סדורה, והחלה להפיץ אותו ברחבי העולם תחת השם "שיטת ארויגו".

גם היום, כשהיא עברה כבר את גיל 80, רוזיטה עודה מבלה חלק ניכר מזמנה בבליז, שם היא דואגת לשימור הרפואה המסורתית, ולרווחת המרפאים המסורתיים.

עם השנים, הארגון שנשא את שמה שינה את פניו, והיא בחרה לפרוש ממנו ולצאת לדרך חדשה. הארגון הנושא  את השם "ארויגו" פועל כיום תחת בעלות ניו זילנדית, ולי אין כל זיקה אליו.

 

 

כתבו עליי בתקשורת

קודם
הבא

מכתבי תודה

מהבלוג שלי

קודם
הבא

כתיבת תגובה