טיפול בכאבי מחזור

כאבים של אנדומטריוזיס

אחת הסיבות הפחות מוכרות לכאבי ווסת, המכונים גם כאבי מחזור, טמונה במיקום הרחם. כאשר הרחם אינה נמצאת במיקום האופטימלי שלה, היא אינה מקבלת את כל אספקת הדם והחמצן שאותה היא אמורה לקבל מכלי הדם הרבים המזינים אותה. ללא אספקת דם מיטבית, ההתכווצויות של הרחם תהיינה יעילות פחות. זה יאלץ אותה להתאמץ ולהתכווץ יותר על מנת לשחרר את הדם. לעתים לא כל הדם יצליח להתפנות בימי הווסת, ודם ישן (חום כהה או שחור) ימשיך לצאת גם ימים ארוכים אחרי הווסת, או לפני הווסת הבאה. כשרחם לא במקומה, זה יכול לפגוע גם בניקוז פסולת מאזור האגן. הרחם שלא במקומה מפעילה לחץ על הורידים והלימפה ופוגעת בתפקודם. פגיעה זו יכולה לגרום להצטברות פסולת באזור האגן, שתגביר דלקתיות וכאב.

ד"ר רוזיטה ארויגו אומרת "יותר מדי נשים ונערות סובלות מכאבים בזמן הווסת. למעשה, מה שגורם לכאבים הוא העובדה שהרחם של רוב הנשים לא במקומה. עד שמצב הרחם לא יתוקן, שום כדורים או צמחים לא יביאו לשינוי שיחזיק לאורך זמן. חשוב לטפל בשורש הבעיה ולהשיב את הרחם למקומה התקין."

מהלך הטיפול

מהלך הטיפול תלוי בחומרת המצב ההתחלתי ובסיבות לו. הוא כולל טיפולי סובאדה בקליניקה, בשילוב עם טיפול משלים יומי שכל אחת מבצעת בעצמה. הטיפול המשלים היומי יכול לכלול עיסוי וטכניקות נוספות, בהתאם למצב.

את הפרטים על הטיפולים עצמם אפשר לקרוא בדף מפגשים ועלויות

בדרך כלל התהליך הוא הדרגתי, כשנשים מרגישות את השיפור מווסת לווסת.

יש נשים שמרגישות הקלה ניכרת כבר בווסת הראשונה שלאחר תחילת הטיפול.

אחרות לעומתן, חוות בחודש הראשון משבר ריפוי הנובע מהתנקות הרחם. משבר הריפוי יכול להיות כרוך בכאבים קשים יותר, דימום מוגבר, חולשה וקרישי דם.

גם לאחר שאין כאבים כלל, מומלץ להמשיך לבצע את הטיפול המשלים היומי. יש לבצע אותו לפחות פעמיים בשבוע על מנת לשמור על התוצאות.

כיצד מתבצע טיפול סובאדה?

העיסוי מתבצע עם מעט שמן באזור הבטן והאגן במטרה לשפר את מיקום הרחם, להזרים דם לאזור ולשפר את תפקוד אברי מערכת הרביה והעיכול. זהו עיסוי מיוחד, נשי מאוד, עמוק אך נעים, שיכול "על הדרך" לעזור בבעיות נוספות כמו צרבות, עצירות, דלקות בדרכי השתן, הפרעות עיכול שונות, דליפת שתן, כאבי ראש ועוד.

האם העיסוי עוזר במצב של אנדומטריוזיס?

אנדומטריוזיס היא מחלה בה תאים הדומים לתאי רירית הרחם נמצאים מחוץ לחלל הרחם (למשל על השחלות, החצוצרות, שלפוחית השתן ובחלל הבטן). תאי הרירית מגיבים לשינויים ההורמונליים וגורמים לתגובה דלקתית ולכאבים קשים מאוד. כאבים הבאים לידי ביטוי בווסת, בביוץ או במהלך החודש כולו. למרות שהעיסוי אינו מתיימר לרפא את המחלה, במקרים רבים יש שיפור ניכר ברמת הכאב של חולות באנדומטריוזיס. בגלל רמת המורכבות של המחלה, באנדומטריוזיס לרוב ידרשו מספר רב יותר של טיפולים בתכיפות גבוהה יותר עד להשגת תוצאות. במספר מקרים ציסטות אנדומטריוטיות עיקשות נעלמו במהלך הטיפולים.

גלית בראלי

גלית בראלי

מטפלת ומלמדת סובאדה - עיסוי בטן ואגן.
העיסוי תומך בנושאים הקשורים לבריאות האישה ומתאים לכל אישה המבקשת חיבור עמוק עם גופה.

אהבתן? חושבות שהטקסט יעניין מישהי שאתן אוהבות? מוזמנות לשתף

עוד מאמרים מעניינים בנושא

קודם
הבא