כאבי גב בגיל המעבר

כאבי גב בגיל המעבר

אחד הסימפטומים הפחות מדוברים, כשזה נוגע לגיל המעבר, הוא כאבי גב. נשים רבות חוות התקף חזק של כאבי גב תחתון במהלך השנה הראשונה שלאחר הפסקת הווסת.

אחת הסיבות לכאבי גב היא פגיעה בגב התחתון. פגיעה כזו, שהתרחשה כתוצאה מנפילה על הטוסיק או על הגב בילדות או בנערות, יכולה להביא לשינוי מבני. האישה יכולה לא לחוש בכך כלל במהלך רוב ימי הפוריות שלה. לעיתים היא תסבול מכאבי גב תחתון רק בעת הווסת, בעת הריון וכדומה. עם השינוי ההורמונאלי של גיל המעבר, הכאבים פורצים שוב בעוצמה. לפעמים יכול להופיע אצל אישה כזו מה שמכונה בתרבויות מסורתיות "ששה שבועות של אומללות". ששה שבועות של כאבי גב קשים מאוד שיכולים אף להפיל אותה למשכב.

בכל כאב גב חזק חשוב לעבור ברור רפואי ולבדוק שאין סיבה מדאיגה לכאבים, אבל אם לא נמצאה סיבה רפואית – יכול להיות שזו הסיבה.  כדאי לקבל טיפולים ועיסויים עדינים של הגב התחתון, אבל מה שהכי חשוב הוא לזכור שבמרבית המקרים, לאחר ששה שבועות הכאבים יפחתו משמעותית. פעמים רבות הם גם יחלפו לחלוטין. הלחץ והדאגה שנלווים לכאב החזק הם פעמים רבות הסיבה לכך שהכאבים נמשכים יותר זמן ממה שהם אמורים להמשך. אם האישה מודעת לאפשרות הזו, גורם הלחץ יפחת משמעותית.

גלית בראלי

גלית בראלי

מטפלת ומלמדת סובאדה - עיסוי בטן ואגן.
העיסוי תומך בנושאים הקשורים לבריאות האישה ומתאים לכל אישה המבקשת חיבור עמוק עם גופה.

אהבתן? חושבות שהטקסט יעניין מישהי שאתן אוהבות? מוזמנות לשתף

עוד מאמרים מעניינים בנושא

קודם
הבא