תמיכה במהלך טיפולי פוריות

תמיכה במהלך טיפולי פוריות

טיפולי פוריות הם תקופה קשה ומתישה, לגוף ולנפש. הסובאדה תומכת בטיפול הפוריות במספר רבדים. עיסוי הבטן הוא אחד מטיפולי המגע המרגיעים ביותר הקיימים. הוא מעמיק את הנשימה ומאפשר זרימת טובה של דם לכל אברי הגוף ובפרט לאברי האגן ומערכת העיכול.

מעבר להרגעה, מטרת העיסוי במהלך הטיפולים היא להפחית תופעות לוואי הקשורות בהורמונים כמו נפיחות, עצבנות וכאבים.
העיסוי מגביר את זרימת הדם לרחם ולשחלות ועל ידי כך עשוי לשפר את התגובה שלהם לטיפול עצמו.

כיצד מתבצע הטיפול אם אני מטופלת באיקקלומין או לטרזול?

איקקלומין ולטרזול לרוב אינם משפיעים על רגישות איזור השחלות ולכן ניתן לבצע את הטיפולים כרגיל. אם את סובלת מרגישות וכאבים באיזור השחלות בעת נטילת התרופה, יהיה צורך בתקופת זמן ללא טיפול תרופתי שבו יתבצעו העיסויים ורק לאחר מכן תחזרי להשתמש בתרופה. תקופת ההמתנה תלויה בגיל, בסיבות לאי הפוריות ובמצב הרחם ויכולה לנוע בין חודש לשלושה חודשים.

כיצד מתבצע הטיפול אם אני עוברת הזרעות (IUI) ?

אם מדובר בהזרעות ללא תרופות, או עם תרופות במינון נמוך שאינן גורמות לך רגישות באזור השחלות הטיפולים יוכלו להתבצע כרגיל. אם מדובר בהזרעות עם תרופות במינון גבוה יותר, או כאלה שגורמות לרגישות, יהיה צורך בתקופת זמן ללא טיפול תרופתי שבו יתבצעו העיסויים ורק לאחר מכן תחזרי למסלול ההזרעות. תקופת ההמתנה תלויה בגיל, בסיבות לאי הפוריות ובמצב הרחם ויכולה לנוע בין חודש לשלושה חודשים.

כיצד מתבצע הטיפול אם אני עוברת טיפול הפריה חוץ גופית (IVF)?

עיקר ההשפעה על הצלחת הטיפול תלויה בטיפולים שמתבצעים לפני תחילת טיפול ההפריה. גם במצב זה הדרך הטובה ביותר היא טיפול של כשלושה חודשים לפני תחילת התהליך. לכל הפחות יש צורך בחודש אחד ללא טיפול הורמונלי שבמהלכו תקבלי מספר עיסויים בקליניקה וגם תלמדי את הטיפול המשלים היומי שתוכלי לבצע מדי יום בביתך. בתום החודש תוכלי להתחיל את טיפול ההפריה. במהלך הטיפול עצמו יערכו הפגישות בהתאם לפרוטוקול הטיפול אותו את מקבלת. בדרך כלל מדובר בשתי פגישות  במהלך מחזור טיפולי– אחת בתחילת שלב גירוי הזקיקים ופגישה נוספת בין שאיבת הביציות להחזרת העוברים.

האם ניתן לשלב את הטיפול עם שיטות טיפול משלימות אחרות?

כן. אין מניעה לשלב בין העיסוי לבין כל שיטה אחרת. מהנסיון שנצבר בעולם עולה כי שילוב בין עיסוי הבטן ודיקור סיני עשוי, במקרים רבים, לשפר את סיכויי ההצלחה של שתי השיטות.

גלית בראלי

גלית בראלי

מטפלת ומלמדת סובאדה - עיסוי בטן ואגן.
העיסוי תומך בנושאים הקשורים לבריאות האישה ומתאים לכל אישה המבקשת חיבור עמוק עם גופה.

אהבתן? חושבות שהטקסט יעניין מישהי שאתן אוהבות? מוזמנות לשתף

עוד מאמרים מעניינים בנושא

קודם
הבא