על הסובאדה

גלית בראלי - סובאדה - עיסוי לחיזוק הרחם

הסובאדה היא טכניקת עיסוי בטני שמקורה במרכז אמריקה, ומטרתה להניע בעדינות את איברי הבטן אל מיקומם הטבעי, ובכך להשפיע על הבריאות הכללית. הסובאדה מכונה בתרבויות רבות "עיסוי רחם" בגלל השפעתה המשמעותית על אברי הרביה הנשיים – רחם, חצוצרות, שחלות.

באמצעות טכניקות עיסוי רפואי, חיצוניות, המתבצעות על הבטן והגב התחתון, אנו מחזקות את הרצועות התומכות ברחם, מרפות את השרירים ומגבירות את זרימת הדם לאזור.
טיפול סובאדה תומך בבעיות האופייניות לנשים, הן בתקופת הפוריות, והן בגיל המעבר ואחריו.
נשים מרגישות שהעיסוי מסייע להן בהגברת פוריות, אם בנסיונות טבעיים ואם במהלך טיפולי פוריות.  טיפול במגע אף נחקר והוכח כיעיל בהגברת הסיכוי להרות. 
הטיפול מסייע מאוד לטיפול בכאבי מחזור, גם אם הן נובעות מאנדומטריוזיס. בנוסף, יש לטיפול השפעות רבות גם על מערכת העיכול, ובפרט על טיפול בעצירות.
הטיפול מתאים גם לבעיות האופייניות לתקופת ההריון.
העיסוי הוא עמוק ומשמעותי, אך בידיים מיומנות מתבצע בעדינות רבה, תוך הקשבה וללא תחושת כאב. רוב הנשים שהתנסו בטיפול אומרות שמדובר באחד מטיפולי הגוף הנעימים ביותר שחוו, עם אפקט הרגעה עמוק המתמשך ימים רבים לאחר הטיפול עצמו.

הסובאדה מתאימה כטיפול במגוון רחב של בעיות האופייניות לנשים
ומומלצת לכל אישה המבקשת חיבור עמוק עם גופה.

על רוזיטה ארויגו

בין השנים 2007-2018 זכיתי להיות תלמידה ישירה של רוזיטה ארויגו.  רוזיטה ארויגו התמחתה במשך שנים ארוכות עם השמאן דון אליחיו פנטי, ועם המיילדות המקומיות בבליז. הם לימדו אותה טכניקות ריפוי וטיפול המבוססות על מסורת שבט בני המאיה וביניהם את סודות הסובאדה.  רוזיטה פיתחה והפיצה את הידע ברחבי העולם, ושיטת הטיפול שלה קיבלה את שמה – שיטת ארויגו.

רוזיטה ארויגו וגלית בראלי 2018

הסובאדה ואני

את שיטת ארויגו גיליתי בשנת 2006, תוך כדי המסע האישי שלי אל ההורות. באותם ימים חילקתי את זמני בין הטיפול בעיסוי ובנטורופתיה ובין עבודתי כמובילת צוות פיתוח תכנה. קראתי על השיטה והרגשתי שאני חייבת להתנסות בה. עיסוי הבטן היה תחום שתמיד משך וריגש אותי ולכן, כשנודע לי שאין מטפלת בשיטה בארץ נסעתי ללמוד אותה אצל רוזיטה ארויגו, ולהביאה לכאן. 

עם חזרתי לארץ עזבתי את תחום ההיי-טק והתרכזתי כל כולי בטיפול באמצעות השיטה. עם הזמן התוודעתי והשתלמתי בטכניקות טיפול נוספות והן משתלבות יחד למארג שהוא הטיפול שלי. במהלך השנים הייתי שותפה בהכשרת עשרות מטפלות, הבאתי קורסים רבים של השיטה לישראל ותמכתי בקהילת המטפלות שהתהוותה כאן.

משנת 2021, בעקבות שינויים בארגון הבינלאומי, בחרתי, יחד עם קהילת המטפלות המקומיות, לצאת לדרך חדשה שאינה קשורה עוד בארגון הבינלאומי. דרך שתתאים לעבודתנו בישראל ותעזור לקדם את התחום החשוב כל כך של עיסוי הבטן והאגן, כך שיגיע לכל אישה הזקוקה לו.

השם "סובאדה" –  SOBADA, הוא השם המקורי של עבודת העיסוי הזו במרכז אמריקה –  במקום ובשפה מהם היא מגיעה.

הכשרת מטפלות

הקורסים להכשרת מטפלות נפתחים פעם או פעמיים בשנה ומתאימים למטפלות בעלות הסמכה בטיפולים הכוללים עבודת גוף. מזמינה אותך לקרוא עוד על קורס הכשרת המטפלות "אומנות המגע בבטן הנשית"