ניקוי רעלים

ניקוי רעלים

גוף האדם הוא מכונה חכמה מאין כמוה. השאיפה הטבעית של גופנו היא לשמור על איזון ולהתמודד בצורה הטובה ביותר עם תנאי הסביבה.

גופנו יודע לשמור על עצמו מפני חומרים המזיקים לו. חלק מחומרים אלו כלל לא יספגו במערכת העיכול האנושית. הם יופרשו תוך זמן קצר, לרוב דרך הצואה ולעתים בהקאות. החומרים אמנם לא יחדרו למחזור הדם אך לאורך זמן הם בהחלט יכולים לגרום נזק למערכת העיכול עצמה. חומרים אחרים יצליחו לחדור אל הגוף. אלו יכולים להיות חומרים כימיים שהגוף לא למד אבולוציונית לזהותם כמזיקים. לפעמים אלו עודפים גדולים של חומרים שבכמות קטנה אינם אמורים להזיק. בתהליך עיכול המזון וצריכתו על ידי תאי הגוף נוצרים חומרי לוואי שונים שגם הם עלולים להיות רעילים לתאי הגוף.

למרבה המזל קיימות בגופנו שתי מערכות סינון וניקוי חשובות ויעילות מאין כמותן. הכבד הוא למעשה המסננת הראשונית, המזון הנספג במעי עובר קודם כל דרך הכבד והוא ה"מחליט" מה יעבור לזרם הדם ומה יישאר בתוכו ויעבור פירוק, נטרול או הפרשה. הכליות הן מערכת סינון מאוחרת יותר המחזירה למערכת הדם את החומרים החיוניים לגוף ומפרישה כשתן את החומרים המזיקים.

הריאות והעור שלנו הם שתי מערכות פינוי רעלים נוספות המסייעות לנו להפטר מחומרים מזיקים.

אם הגוף שלנו עושה הכל לבד, למה להתערב?

על פי עקרונות הרפואה הטבעית, כאשר אנו צורכים כמויות מופרזות של חלבון, שומן ומזון מתועש המכיל צבעי מאכל, חומרים משמרים, מייצבים, קפאין, אלכוהול ומלח, אנו גורמים למעשה לעומס יתר על מערכות הפינוי של הגוף ומחלישים אותן.

מצב כזה, הנמשך לאורך זמן יכול להוביל לכך שמערכות הפינוי תטפלנה רק ברעלנים מסכני חיים, ואילו רעלנים ש"רק" פוגעים באיכות החיים יצטברו ברקמות הגוף. על פי הרפואה הטבעית, הצטברות רעלנים אלו היא הגורם המרכזי למרבית המחלות הכרוניות ולחלק ניכר מהתסמינים האופייניים לחברה המערבית – כאבי ראש תכופים, כאבי מחזור, מחזורים לא סדירים, כאבי מפרקים, בעיות עור, בעיות פוריות, הפרעות עיכול ועוד.

תכניות הניקוי נועדו לאפשר למערכות הפינוי של הגוף להשתקם, ועל ידי כך לפעול טוב יותר ולנקות את הרעלים שהצטברו בכבד וברקמות במשך הזמן. על מנת לאפשר את תהליך השיקום יש צורך בתזונה נקיה מאוד, נטולת חומרים מלאכותיים, מוצרים מהחי וסוכרים פשוטים.

עצמת הניקוי יכולה לנוע בין צום מוחלט (שתיית מים ותה צמחים לא ממותק ) שנעשה בפיקוח רפואי מלא בלבד, ועד לניקוי מתון המתבסס על דיאטה טבעונית ומגוונת עשירה בקטניות, דגנים מלאים, ירקות ופירות. אורך הניקוי גם הוא אינו קבוע. ניקוי יכול לארוך ימים במקרים מסויימים ולהמשך מספר חודשים במקרים אחרים. עצמת הניקוי ואורכו מותאמים אישית לכל מטופל ותלויים במידה רבה במצב הבריאותי, בתזונה שקדמה לניקוי ובאורח החיים.

פוריות וניקוי רעלים

לפי גישת הרפואה הטבעית, בעיות פוריות יכולות לנבוע מהצטברות רעלים בגוף המשפיעים לרעה על יצור הזרע ואיכות הביציות.

תוכנית ניקוי היא "טיפול פוריות" טבעי ובטוח. גם אם לא יביא ישירות את ההריון המיוחל, הוא בהחלט ישפר את התחושה והבריאות הכללית.

הניקוי בעת נסיונות להרות צריך להיות עדין וחכם. ניקוי דרסטי מדי יכול להביא למצב של חוסרים תזונתיים או סטרס. אלו עלולים לעכב את ההריון המיוחל במקום לקדם אותו.  כדאי לעשות את התהליך בליווי של מומחית או מומחה בתחום.

טיפולי סובאדה כתמיכה בתהליך ניקוי רעלים

טיפולי סובאדה בפני עצמם, מקדמים את פעולת כל מערכות הניקוי של הגוף. הטיפולים מתאימים מאוד לשילוב בתהליך ניקוי תזונתי.

הטיפולים:

  • משפרים את הנשימה ועל ידי כך תורמים לפינוי פסולת על ידי הריאות
  • ממריצים את העור ומסייעים לתאיו לפנות את הפסולת
  • תומכים בעבודת הלימפה העוסקת בפינוי רעלים
  • מסייעים לאיברי מערכת העיכול, כבד, קיבה ומעיים, להגיע לתפקוד אופטימלי
  • מסייעים לפינוי רעלים רגשיים הצבורים ברקמות הגוף

 

 

גלית בראלי

גלית בראלי

מטפלת ומלמדת סובאדה - עיסוי בטן ואגן.
העיסוי תומך בנושאים הקשורים לבריאות האישה ומתאים לכל אישה המבקשת חיבור עמוק עם גופה.

אהבתן? חושבות שהטקסט יעניין מישהי שאתן אוהבות? מוזמנות לשתף

עוד מאמרים מעניינים בנושא

קודם
הבא