הכשרת מטפלות – אומנות המגע בבטן הנשית

אומנות המגע בבטן הנשית הינו קורס מעמיק ומקיף המאפשר למטפלות להתמחות בטכניקות הסובאדה – עיסוי הבטן והאגן.

ליבת הקורס כוללת לימוד מעמיק של קאטה טיפולית בת כארבעים וחמש דקות הכוללת טכניקות חיצוניות לטיפול בבטן ובאגן. הטכניקות מבוססות על עבודת סובאדה מסורתית. הסובאדה היא עיסוי בטני ממרכז אמריקה המשפיע על מיקומם של איברי הבטן, ובעיקר על הרחם. פעמים רבות היא זוכה לכינוי "עיסוי רחם" בגלל השפעתה המשמעותית על מערכת הרביה הנשית. הטכניקות שאני מלמדת נשענות על הבנה אנטומית, פזיולוגית, רגשית ורוחנית.

בסיום הקורס יהיו בידיך כלים שיאפשרו לך לטפל בבטן וברחם האישיות שלך, וכן לתת מענה לנשים הסובלות מכאבי בטן ואגן, אתגרי פריון, אנדומטריוזיס, הפלות חוזרות, לקראת ולאחר ניתוחי בטן, בעיות עיכול, סימפטומים של גיל המעבר ונושאים דומים.
הכשרת מטפלות סובאדה

מה נלמד בקורס?

לטפל בי

מהות ומשמעות הטיפול ברחם שלנו כשאנחנו מטפלות ברחמים אחרות

עקרונות המגע בבטן הנשית

עומק שמגיע מתוך רכות

אנטומיה של האישה

ידע אנטומי מקיף של הבטן והאגן הנשיים

הרחם

היכרות מעמיקה עם הרחם ברמת הגוף, הנפש והרוח

מיקום הרחם

מיקום הרחם והשפעות המיקום על תפקודי האגן השונים

המחזור החודשי וגיל המעבר

היבטי גוף נפש ורוח של המחזור החודשי וגיל המעבר

מערכת העיכול

מערכת העיכול והשפעותיה הנרחבות

פריון

היכרות והבנה של תהליכי פריון

מחלות ומצבי חוסר איזון

היכרות והבנה של מחלות ומצבי חוסר איזון נשיים נפוצים – אנדומטריוזיס, שחלות פוליציסטיות, כאבי ווסת, כאבי ביוץ, שרירנים, ציסטות ועוד.

מתודות ממסורות שונות המשמשות כתמיכה בטיפול

בסיום הקורס תוכלי לבחור להרשם לעמותת "קהילת מטפלות סובאדה ישראל" (ע"ר) ולהצטרף לקהילת המטפלות שלנו. ההצטרפות לעמותה בתשלום שנתי.

הקורס נותן כלים ומידע שיאפשרו לך לתמוך בנשים בתהליכי פריון ובנשים עם אנדומטריוזיס. אם תבחרי, תוכלי להצטרף בעתיד לסדנאות של קהילת המטפלות המאפשרות העמקה בנושאים אלו.

*הקורס אינו מלמד טכניקות לטיפול ותמיכה בזמן הריון. 

תנאי קבלה

הקורס מיועד למטפלות מוסמכות בלבד בלימודים הכוללים עבודת גוף, מבתי ספר מוכרים:

פזיותרפיסטיות, מיילדות, נטורופתיות, מטפלות בעיסוי רפואי, מטפלות ברפואה סינית, פסיכותרפיסטיות גופניות, שיאצו, רפלקסולוגיה
בעלות ביטוח אחריות מקצועית, שלמדו תוכנית לימודים של מינימום 200 שעות בבי"ס מוכר, בנוסף לאנטומיה ופיזיולוגיה ברמה טובה.
הקבלה לקורס מותנית במילוי טופס הרשמה ובשיחה אישית.

הכשרת מטפלות סובאדה

הפרטים הטכניים

הקורס הקרוב צפוי להפתח בסתיו 2024

*מצבים בטחוניים או בריאותיים יכולים להביא לשינוי בזמני הקורס

עלות הקורס: 6750 ש"ח
אפשר לשלם בעד 6 תשלומים

חלק ראשון: עשרה מפגשים פרונטליים של חמש שעות
9:00-14:00
מיקום ויום לימודים יפורסמו בהמשך עשרה מפגשים רצופים עם שבוע הפסקה בחנוכה
חלק שני: מפגש מקוון של שלוש שעות ועוד ארבעה מפגשים מקוונים של שעתיים אחת לשבועיים
מפגשים בזום הכוללים העשרה בנושאים שונים והדרכה קבוצתית בנושאים שעלו בסטאז'
חלק שלישי: סטאז' טיפולי מודרך שתבצעי באופן עצמאי הכולל
25 טיפולים בלפחות 5 נשים.
מפגש סיום פרונטלי בסיום הסטאז'

דרישות הקורס

השתתפות בלפחות 80% מהמפגשים. המפגשים כוללים לימוד תאורטי וכן התנסות מעשית בנתינה וקבלה של טיפולי מגע.
קריאה של חומר לימוד (עד 10 עמודים) שישלח לפני כל מפגש
סיום 25 טיפולי סטאז' והגשת דוח טיפול מפורט על כל טיפול

קצת עליי

בשנת 2006, במהלך מסע הפריון האישי שלי, נתקלתי בכתבה  על "שיטת ארויגו" לטיפול בבטן ובאגן והרגשתי שזהו טיפול שישנה את מהלך חיי.
נסעתי ללמוד את הטכניקות וזכיתי להיות תלמידה ישירה של רוזיטה ארויגו, ממנה המשכתי ללמוד קורסים מתקדמים גם בהמשך.
בשנים שלאחר מכן הרחבתי את הידע שלי ולמדתי היבטים שונים של אומנות המגע בבטן הנשית ממורות ומורים רבים ממסורות טיפול מגוונות. טיפלתי במהלך השנים באלפים רבים של נשים, הכשרתי עשרות מטפלות ולימדתי מאות נוספות לטפל בעצמן בסדנאות במסגרות שונות.

גלית בראלי
ממליצה בחום ללמוד אצל גלית המאוד מקצועית, ובעלת ידע עצום מסורתי ומדעי שהיא חולקת בנדיבות. הקורס מאורגן לעילא, הידע מועבר באופן הדרגתי שמאפשר הפנמה טובה של עולם שלם וכולל תרגולים רבים, ליווי צמוד, ומענה שוטף במהלך הלימודים והסטאג׳. מעבר לכך, גלית היא דמות טיפולית רבת השראה רגישה מכילה ותומכת עמוקה ומעמיקה ומלאת ענווה. היא מתנהלת בשקיפות נדירה לכל אורך הדרך. סיימתי אותו מחודשת, סקרנית ומלאת ציפיה להעשיר את הידע והכלים שקיבלתי. ללא ספק הקורס הטוב ביותר שהשתתפתי בו בתחום הרפואה האלטרנטיבית בכל מובן שהוא. היתה לי חוויה עשירה ונעימה מאוד. מאוד שמחתי להגיע למפגשים ויצאתי מלאה ובהרגשה טובה. קיבלתי ידע חדש וכלים מעולים. האוירה היתה נהדרת וההנחיה של גלית מעולה ברובד המקצועי, הטיפולי והאישי כאחד. נעם לי הארגון המעולה, הגבולות הברורים ורמת השקיפות הגבוהה שתומכים מאוד בלמידה ובחוויה באופן כללי. אני ביקורתית בדרך כלל אבל באמת שהיתה לי חוויה יוצאת דופן. מקצועיות גבוהה לא מאוד רווחת בתחום הרפואה האלטרנטיבית לפחות בארץ והיתה לי חוויה מתקנת. מעבר לכך הקשר עם הרחם שלי, האגן והבטן התחזקו, המגע שלי קיבל איכויות חדשות ובכלל זו הפעם הראשונה שבה התחברתי לטיפול ישיר על העור – שיאצו וקרניו סקראל הם טיפולים בלבוש מלא. הטיפול מאוד אינטימי ועושה רושם שפתח בי מימדים חדשים. תודה רבה.
הקורס פתח אותי לערוץ טיפולי חדש ומרתק. שמחתי מאוד על ההחלטה שלי להצטרף. הרגשתי שהקורס מועבר במקצועיות ועם זאת ברגישות. זה היה נפלא לראות איך לאט לאט הקבוצה התגבשה ונוצרו אמון וחברויות. המפגשים איפשרו מרחב לימוד יחד עם מרחב תומך ומכיל. גלית מורה מדהימה ומעוררת השראה. מקצועית מאוד ובעלת ידע רב. יכולה להעיד שבזמן הסטאז' הייתי עדה לתוצאות מדהימות ושינויים מרגשים אצל מטופלות. זה רק מראה כמה השפעה יש לטיפול הזה ממליצה למי שרוצה לעבוד עם נשים ולהעמיק את הידע בתחום. הטיפול זה נותן מענה להרבה מאוד מקרים הקשורים לנשים. בנוסף מדובר בקהילה תומכת וזה מאוד חשוב הדרך בה מועבר הידע הייתה מצויינת, גם ברמת המשחקים והמצגות וגם ברמת החלק המעשי.
קורס מצוין. גלית מנחה אותו ברגישות ועם המון ידע ולב פתוח והההלפריות מקסימות. החומר רלוונטי ובסוף יוצאות ממש עם יכולת לטפל. נהניתי מהידע, מהקבוצה, מההחזקה. חיכיתי לכל מפגש. המון תודה על קורס מופלא, מוחזק ומדויק
אני ממליצה בפה מלא, על הזכות לטפל בנשים בכלי טיפולי עתיק ועדין שמחבר גוף ונפש, מאפשר לנשים פשוט להיות ומעל לכל – החויה האישית העוצמתית שלי בתהליך הלמידה. הרגשתי שהקורס הזה היה מעין טקס הטבלה אישי שלי לעולם הנשים. זו היתה עבורי חויה משנת חיים ותודעה. מצאתי את עצמי בגיל 40 מקבלת מתנה שלא תסולא בפז. חשבתי שמה שמניע אותי ללמוד סובאדה זה שאני רוצה להעניק למטופלות שלי את הטיפול הזה, אבל בסופו של דבר מצאתי את עצמי מעניקה לעצמי חיבור חזק מאוד לאנרגיית הרחם שלי, לרחם השושלתית שלי, למרכז שלי כאשה. זכיתי לא רק ללמוד על הסובאדה , זכיתי בדרך ללמוד על עצמי, לאהוב,לחמול ובעיקר לסלוח.
נרשמתי לקורס אחרי שנים בהן עקבתי אחרי שיטת הטיפול ואחרי העשיה של גלית, מתוך מחשבה שמתישהוא אגיע להרשם. כל הטיפול ברחם הנשית היה לי מוכר וקרוב מתוך ההתמחות בגניקולוגיה ברפואה סינית וגם מתוך שלימדתי את התחום הזה במכללה שלימדתי בה. הקורס הרחיב מאד את הידע ואת החיבור שלי לתחום, העמיק את ההקשבה שלי למה שעולה מנשים בקליניקה ומאפשר לי כיום לתת יותר למטופלות היקרות שמגיעות. חוויתי בקורס שיש תיאום והלימה בין האופן בו גלית והעוזרות מעבירות אותו מתוך נסיון, הקשבה, חכמה ואכפתיות מכל משתתפת, לבין הידע עצמו שקשור מאד בהקשבה עמוקה, בחכמה עתיקה ובתהליך אישי שכל אחת עוברת ואף אני עברתי. היתה חוויה שלמה, מעצימה ואני מלאה בהערכה על כך,
אני עפתי על החומר…..לקח אותי לעוד רבדים בתור מטפלת בעיסוי, וגם בדיבור עם הגוף שלי…קבוצה קטנה ואינטימית, האישיות של גלית עם השקט והרוגע שלה נתן אוירה נעימה ופתוחה, מאוד נהניתי קורס עמוק, רציני, מקצועי
אני מאוד ממליצה על הקורס, הוא מאוד מדוייק עמוק ומכבד (אין מריחה של הזמן בכלל הכל הרגיש נכון ונחוץ) הסדר והשמירה על המסגרת היו לי מאוד משמעותיים גם בשיח וגם בתוכן. נתן תחושה שיש כבוד לזמן של כולנו נתן חשק להעמיק עוד חוויה מאוד טובה ונעימה, גם משאר התלמידות היה ניתן ללמוד והשיח היה מעולה. מהצוות היחס היה רך ונעים
קודם
הבא

רגע, זה ארויגו?

במהלך תקופת הקורונה ארגון ארויגו העולמי עבר שינויים משמעותיים. כחלק מהשינויים האלו, הארגון נרכש על ידי יזמית ניו זילנדית. רוזיטה ארויגו, המייסדת, פרשה מהארגון המקורי והקימה, יחד עם מורות ותיקות נוספות, ארגון חדש.
באופן אישי, עבורי, השינוים והטלטלות השלימו תהליך חזון שאני עוברת כבר מספר שנים, וגיבשו את הרצון שלי לייצר כאן אפשרות ללמידה שתגיע מתוך כבוד עמוק למסורת הטיפולית רבת השנים עליה נשענת העבודה, ויחד עם זאת תתן מענה לצרכים, לאתגרים ולמרחב הייחודיים לישראל.
הקורס אינו מהווה הסמכה בשיטת ארויגו, והוא אינו חלק מתוכנית הלימודים של ארגון ארויגו העולמי.
כיוון שארויגו הוא סימן רשום רק מי שלמדה דרך ארגון ארויגו העולמי וחברה פעילה בו, יכולה לקרוא לעצמה מטפלת ארויגו

חשוב לי להדגיש שהקורס אינו קורס מטעם ארגון ארויגו העולמי, הוא לא יאפשר לך לקרוא לעצמך מטפלת ארויגו והוא אינו חלק מתוכנית הלימודים של מרכז ארויגו.

איך נרשמות?

ממלאות טופס הרשמה, קובעות זמן מתאים לשיחה אישית
ואם הכל מתאים, מקבלות קישור להרשמה ותשלום.

שאלות? התלבטויות? 

שלחי לי וואטסאפ או דברי איתי 050-7677583
(אם אני לא זמינה שלחי לי הודעת טקסט ואחזור אליך)

מלאי את פרטיך ואצור איתך קשר לקראת פתיחת ההרשמה לקורס הבא.