אנדומטריוזיס

אנדומטריוזיס היא מחלה מתחום המחלות הגניקלוגיות שמתבטאת בכך שתאים הדומים לתאי רירית הרחם נמצאים מחוץ לרחם - על השחלות, החצוצרות ובמקומות שונים, בעיקר באגן. המחלה יכולה לגרום לכאבים קשים, בווסת, בביוץ, ביחסי מין, בעיכול ולעתים אף לכאבים כרוניים קבועים. הטיפול בסובאדה תומך ומשכך את הכאב עבור נשים רבות.

אנדומרטיוזיס

איך משפיע עיסוי הבטן על אנדומטריוזיס?

העיסוי הבטני תורם לטיפול באנדומטריוזיס במספר רבדים. כשהאגן מקבל זרימת דם טובה, והפסולת מנוקזת ממנו בצורה טובה, האיברים החיים בו מתפקדים טוב יותר. התאוריות הקיימות היום לגבי אנדומטריוזיס כוללות השפעות של מבנה הרחם, של מערכת הלימפה, מערכת הדם ומערכת החיסון. כל אלו מקבלים מענה באמצעות המגע הרך והמשקם של הטיפול. הטיפול מאפשר שקט, רגיעה, נשימה. חלק מהנשים המטופלות מדווחות על הטבה ניכרת בכאבים בעקבות הטיפול, ובעת ההתמדה בביצוע הטיפול המשלים היומי.

האם הטיפול מתאים לכל אישה עם אנדומטריוזיס?

הטיפול מתאים לנשים שמגע עדין בבטן שלהן לא גורם להן לכאב וסבל. הוא מתאים במיוחד, אך לא רק, לנשים שמרגישות צורך במגע ולחץ על הבטן, ומרגישות שזה עוזר להן לשכך את הכאב. הוא מתאים גם לנשים שמטופלות בגלולות מכל סוג, ולנשים שנמצאות לפחות 6 שבועות לאחר ניתוח. הוא פחות מתאים כאשר יש התקן תוך רחמי, למרות שבחלק מסוגי ההתקנים ניתן לטפל בצורה טובה גם בנוכחות התקן.
כדאי לקבוע את הטיפול הראשון בזמן שאינו זמן הווסת, וגם לא ממש לפני שהווסת צריכה להגיע.

אנדומטריוזיס

אני מזמינה אותך לקרוא עוד מאמרים שכתבתי על אנדומטריוזיס