גיל המעבר

השנים שלקראת ולאחר הפסקת הווסת הן שנים משמעותיות מאוד בהתפתחותה של האישה. אלו שנים של טלטלות הורמונליות, המלויים בשינויים פיזיים ורגשיים. בעולם המודרני, בו יש פחד גדול מפני הזקנה, השינויים האלו מלווים לעתים גם בחרדות ופחדים.
זוהי תקופה נפלאה להתחבר אל הגוף, אל האגן, אל הבטן. למצוא את היעוד החדש של הרחם ושל השחלות שלנו, גם אם מסיבה כלשהי הם כבר לא נמצאים בגופנו.
טיפולי הסובאדה תומכים באישה שבמעבר גם ברמה הפיזית, וגם ברמה הרגשית.

גיל המעבר

איך משפיע עיסוי הבטן על הסימפטומים של גיל המעבר?

עיסוי הבטן משפיע על נשים בגיל המעבר הן ברמה הפיזית והן ברמה הרגשית
ההשפעה הפיזית המרכזית של עיסוי הבטן הוא באמצעות שיפור זרימת הדם בגוף. מחקרים מקשרים את הסימפטומים של גיל המעבר עם הפרעות בזרימת הדם. 

ההשפעה הרגשית נובעת מהחיבור לגוף, לרחם, למרכז. נשים בגיל המעבר מעבירות הרבה פעמים את הפוקוס שלהן מדאגה לאחרים, לדאגה לעצמן. המגע העמוק והנעים במרכז הגוף, עוזר גם למעבר הזה, להיות חלק וקל יותר. 

לאילו בעיות של גיל המעבר הטיפול יכול לעזור?

המטופלות מספרות על הקלה בעקבות הטיפול בסימפטומים כמו גלי חום, הפרעות שינה ומצבי רוח. הטיפול עוזר גם לכאבי גב והפרעות עיכול שיכולים להיות חלק משינויי התקופה. 

עבור חלק מהנשים טיפול הסובאדה פותח דלת לטיפול בנושאים המטרידים אותן. זוגיות, עבודה, מיניות, הורות, יחסים משפחתיים.  רגשות ותחושות שנשמרו בבטן במהלך שנים ארוכות, מוצאים לעצמם פתח כדי לבוא לידי ביטוי ולמצוא את הכוחות כדי לייצר שינוי.

גיל המעבר

אני מזמינה אותך לקרוא עוד מאמרים שכתבתי על גיל המעבר