תודעת רחם

תודעת רחם

English translation by Petra Korem here

מפעם לפעם מגיעות אלי נשים שמבקשות להגביר בתוכן את תודעת הרחם. כשאני שואלת למה הן מתכוונות, עולות כמיהות כמו להיות מכילה יותר, מאפשרת, למצוא בעצמי חמלה, לתת מקום לרעיונות שלי להבשיל לכדי מציאות. עולות מילים כמו רכות, הכלה, יצירתיות, תמיכה, סינכרון.
והרחם שלנו היא אכן כל אלו. אבל בו זמנית היא גם ההיפך הגמור.

הרחם שלנו יודעת להיות נוקשה ולא מתפשרת. לסלק מתוכה בחדות ובלי מחשבה נוספת כל מי שלא מתאים לה. ולנו.
לפרק, לדחות, לנקות ולבחור רק את מה שמתאים לה באופן מדוייק ושלם. ואז, רק אז – היא מתמסרת לבחירה שלה.

העובר האנושי הוא אחד העוברים התובעניים והפולשניים הקיימים בטבע. עם ההשתרשות שלו ברחם, הוא משתלט על מערכת הדם של האם הנושאת אותו. הוא מונע מגופה להגביל את זרימת הדם אליו, ויותר מכך – הוא מאפשר לעצמו להשפיע על המערכת האימהית.
העובר יכול להפריש חומרים לתוך זרם הדם של אמו, בעזרתם הוא יכול להעלות את רמות הסוכר ולחץ הדם שלה כדי להגביר את כמות חומרי התזונה שמגיעים אליו.
אצל רוב היונקות בטבע הגישה של העובר לזרם הדם של האם מוגבלת בהרבה. האם האנושית, הרחם האנושית, מתמסרת לעוברה באופן העמוק ביותר האפשרי. האם מפקידה למעשה את בריאותה ולעתים אף את חייה בידי העובר שברחמה.
והרחם שלנו החכמה – היא יודעת את זה.
היא יודעת את המחיר.
היא למדה אותו בשנים ארוכות של אבולוציה.
היא יודעת את המחיר והיא שמחה לשלם אותו
אבל רק עבור העובר הנכון.
הרחם שלנו בוחרת.
היא לא תתן לכל עובר להשתרש בה.

אנחנו נוטות לחשוב על רירית הרחם שלנו כעל מצע רך ומזין שרק מחכה לקלוט ולחבק את העובר שלנו. זה רחוק מאוד מהמציאות. מסתבר שעוברים משתרשים בקלות כמעט בכל רקמת גוף – כבד, כליות, טחול, עיניים, מוח ואפילו אשכים. המקום שבו הכי קשה להם להשתרש הוא – נכון, הרחם שלנו.
הרחם שלנו בוחרת, כבר בשלב ההשתרשות.
מסננת, מפנה ומסלקת כל עובר שהיא חווה כלא מתאים. כל עובר שהיא לא מרגישה שנכון ומדוייק עבורה לתת לו שליטה מלאה על הגוף שבו היא נוכחת. היא מדייקת את הבחירה שלה, ושוב מדייקת.

העובר הנכון עבורנו הוא לא בהכרח זה שישרוד הריון שלם. הוא גם לא בהכרח זה שיהיה בריא. הקריטריונים שעל פיהם הרחם מסננת עדיין אינם ברורים עד הסוף.
אם נשים לרגע את המדע בצד, אני מאמינה שעוברים רבים מגיעים אלינו לזמן קצר, ולא נועדו להוולד. התפקיד הפיזי, הרגשי והרוחני שלהם בחיינו, בגופנו, ברחמנו, והתפקידים שלנו בחייהם הקצרים, לעתים מתגלים לנו עם הזמן ולעתים נשארים כתעלומה. אך זה כבר עניין לפוסט אחר..
ברגע שהרחם מחליטה שעובר כלשהו מתאים לנו, היא תתמסר לחלוטין לתהליך גידולו, ותתן את כל מה שיש בה על מנת לאפשר זאת.
זו הרחם שלנו. כך היא פועלת כשהיא בריאה וחזקה. לוקחת את מה שטוב ונכון לה, מתמסרת אליו ומעצימה אותו. מוותרת מראש בנחישות, על מה שלא נכון ומדוייק עבורה. סומכת ובטוחה בידיעה שהטוב עוד יגיע אליה.

כשאנחנו מבקשות להגביר בתוכנו את תודעת הרחם, אנחנו צריכות לקחת בחשבון שיחד עם ההתמסרות, האהבה היצירה וההכלה, אנחנו מזמינות לחיינו, אולי, גם הבנות, החלטות קשות, פרידות.
הרבה אומץ, אמונה וכוחות נדרשים מהאישה שבוחרת בנתיב הזה, אך התמורה למאמץ, היא תמורה שרק הרחם יודעת לתת – חיים.

השילוב של העוצמה, הבחירה, הידיעה וההתמסרות העמוקה. הכוח שהולך ומתגלה בחיי שלי, ובחיי הנשים שאיתן אני עובדת ככל שאנחנו הולכות ומעמיקות את החיבור שבינינו לבין הרחם שלנו. זו הסיבה שאני כל כך אוהבת לעבוד עם נשים, ורחמים.

המילים שלי נכתבות בלשון אישה אך מכוונות לכל המגדרים

אהבת? מוזמנת לשתף

גלית בראלי

גלית בראלי

מטפלת ומלמדת סובאדה - עיסוי בטן ואגן. העיסוי תומך בנושאים הקשורים לבריאות האישה, ומתאים לכל אישה המבקשת חיבור עמוק עם גופה.

במה אני מטפלת?

פוריות
אנדומרטיוזיס
המחזור החודשי
גיל המעבר
מערכת העיכול
סדנאות והרצאות סובאדה

עוד מהבלוג שלי - הבטן הנשית

קודם
הבא